30 czerwiec 2018

Przerwa wakacyjna w programie DDPSO

Za uczestnikami naszego programu szkoleniowego

„Droga do Pekao Szczecin Open” kolejny pracowity sezon. Teraz czas na trochę przerwy – zarówno od lekcji w szkole, jak i od zajęć na kortach tenisowych. Przez dwa miesiące dzieci zdążą zatęsknić za tenisem, a już na początku września z uśmiechem wrócą do treningów.

Sezon 2017/2018 był dla nas wyjątkowy, ponieważ w grudniu ubiegłego roku zakończyliśmy szkolenie pierwszego rocznika. Dzieci wzięły udział w podsumowującym turnieju pożegnalnym, walczyły na kortach o dyplomy, nagrody i medale oraz otrzymały pamiątkowe certyfikaty, potwierdzające udział w szkoleniu tenisowym programu „Droga do Pekao Szczecin Open”.

Na przełomie marca i kwietnia 2018 r. prowadziliśmy natomiast kolejną akcję naboru, szukając następnych młodych tenisistów, którzy posiadają odpowiednie predyspozycje do uprawiania właśnie tej dyscypliny sportu. Udało nam się stworzyć trzy nowe grupy i od pierwszych dni maja wystartowało szkolenie. W ostatnich tygodniach świętowaliśmy też Dzień Dziecka. Uczestnicy mieli zapewnione atrakcje na kortach oraz otrzymali atrakcyjne podarunki.

– Pozostaję w kontakcie z trenerami wszystkich uczestniczących w programie klubów i jestem bardzo zbudowany tym, jak wygląda szkolenie – mówi Maciej Żmudzki, koordynator akcji. – Dzieci osiągają błyskawiczne postępy, a ich poziom tenisowy stale rośnie. Trenerzy bardzo chwalą sobie współpracę z tak uzdolnioną młodzieżą i jesteśmy przekonani, że ich sportowy rozwój zmierza obecnie we właściwym kierunku.

Teraz nadszedł czas na to, aby przerwać treningi i trochę odpocząć. Po wakacjach spotkamy się ponownie i na uczestników od razu czekać będą niesamowite atrakcje. – Wrzesień to wyjątkowy miesiąc, ponieważ właśnie wtedy odbywa się turniej Pekao Szczecin Open. W trakcie jego trwania ma miejsce także Kids Day, czyli dzień niemal w całości poświęcony dzieciom. To właśnie wtedy nasi uczestnicy mają szansę spotkać się na kortach z uczestnikami turnieju głównego czy obejrzeć mecze w wykonaniu zawodowców. W tym roku także będą na nich czekać wspaniałe atrakcje, ale niech to na razie pozostanie tajemnicą. Życzymy wszystkim dzieciom wspaniałych wakacji i do zobaczenia we wrześniu – kończy Żmudzki.